Hakkımızda

“M.S. Sülük Üretim Çiftliği”, İstanbul Avrupa yakasında 2012 yılında kurulan bir Türk şirketidir. Başlangıçta temel faaliyetini sülük tedavi merkezleri oluşturdu, Fakat çiftlikte steril ve hiç bir hayvan ve insana dokunmamış ayrıca 6 ay diyet te kalmış sülük temin edemeyince uluslararası standartlarda ve FDA onayına uygun bir biçimde dünyanın en büyük tıbbi sülük üretim çiftliğini kurmak gibi iddialı bir hedef belirledik. 5 milyon yıl kapasiteli kurmuş olduğumuz bu çiftlikte başlangıçta yılda 3.5 milyon adet üretim ile başlayıp daha sonra 5 milyon adet kapasiteye çikarmak şayet ihtiyaç olursa bunu dahada ileriye taşimak boynumuzun borcu oldu. Çünkü ağzındaki 140 civarinda ki enzim ile insanlara şifa dağıtan Allah’ın yarattığı bu varlık nesli tukenmekte olan hayvanlar arasında. Amacımız gelecek nesillere güzel bir miras birakmak olacak. Şairin dediği gibi kubbede hoş bir seda bırakmak olacak. Allah bu güzel niyetlerle çiktığımız bu yolda bizi mahçup etmesin inşaAllah. 

Bugün “M.S. Sülük Üretim Çiftliği” Türkiye’nin en büyük tıbbi sülük (hirudo verbana) üreticisidir. “M.S. Sülük Üretim Çiftliği”, tesisin büyüklüğü ve kaliteli sülük yetiştirilmesi konusunda yenilikçi fikirler açısından Türkiye’nin ilk sülük yetiştirme çiftliğidir.

Çiftlik, güzel doğasına sahip Trakya’nın batı bölgesinin İpsala / Edirne’da ulusal park GALA’nın yakınında 5 hektarlık alanında kurulmuştur. Alanda, doğal kaynaktan alınan suyun otomatik sirkülasyonu ile donatılmış 17 gölet te 17.000 m2 su yüzeyine sahiptir, tamamlandığında toplam 23000 m2 gölet yüzeyine ulaşacaktır. Yüksek kalitede sülüklerin elde edilmesi için yaşam ortamını doğal ortama maksimum yaklaştırmaya çalıştık.

Ürünlerimizin yüksek kalitesini ve yıl boyunca aralıksız teslimatını garanti ediyoruz. İsteyen herkesle uzun vadeli ve verimli işbirliği kurmayı hazırız.

Müşteri avantajları: Tüm dünyada geçerli kalite ve güvenlik standartlara uygun kalitede garantili sülükler.

Bu alanda temel şartlarını oluşturan kalite ve izlenebilirliği garanti eden prosedürlerin uygulanması (besleme kontrolü, açlık döneminin kontrolü vb.).

Şirketin merkez ofisi İstanbul’un Avrupa Yakasında Şişli ilçesinde bulunmaktadır. 2017 yılında “M.S. Sülük Üretim Çiftliği Medikal Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.” şirketi 1.800.000 Euro sermayeli anonim şirket olmuştur.